Powstający łącznik między budynkiem laboratoryjnym A a budynkiem dydaktycznym ma na celu poprawić organizację pracy i nauki na Kampusie, ułatwiając współpracę między jednostkami dydaktycznymi i badawczymi oraz zwiększając efektywność wykorzystania infrastruktury uczelni.
Prowadzone są również prace przy realizacji poziomów od -1 do 3 (elementy pionowe, mury, tynki i strop) oraz przy realizacji izolacji przeciwwodnych zewnętrznych.